دراین مقاله قصد داریم تا برای آشنایی بادستگاه لیزرموهای زائد، درمورد دستگاه لیزردایود اطلاعاتی را دراختیارشما بگذاریم‌.

دستگاه لیزر دایود

فهرست مطالب

دستگاه لیزر دایودازبین بردن موهای زائد یکی ازدغدغه های مهم همه افراد هست و فقط به خانمها مرتبط نمیشود. موهای زائد باعث ایجاد ناراحتی ومشکل دراستفاده ازانواع لباسها ودرنهایت پایین آمدن اعتماد به نفس افراد میشود.

تا به امروز افراد روشهای زیادی رو برای از بین بردن موهای زائد خود تجربه کرده اند مانند اپیلاسیون، تیغ ،ژیلت مومک و غیره اما امروزه هر کدام از این روشها به دلایل متفاوتی که مهمترین آنها موقتی بودنشان است مورد استقبال قرار نمی‌گیرند. و همین موارد باعث شده است که افراد زیادی به لیزر موهای زائد روی بیاورند.

اولین استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد از چندین دهه قبل به صورت تجربی آغاز شد. طول موج‌ها و مدت ‌زمان‌ های پالس متفاوتی برای اثربخشی آن‌ها استفاده شد، اما در ابتدا مشکلاتی با گرمای بیش از حد به پوست وجود داشت. اما در طول دو دهه بعد، لیزرهای مختلفی مورد استفاده قرار گرفت وثابت شد که ایمن هستند.

 اما لیزر دقیقا چه کاری انجام میدهد؟

در طول درمان لیزر موهای زائد، نور از پوست عبور میکند و توسط ملانین موجود در ساقه مو جذب میشود. این جذب دمای فولیکول مو را بالا میبرد وسلولهای مسئول رشد مجدد را از بین میبرد. ویژگیهای نور (طول موج،مدت زمان پالس و قدرت) برای اطمینان از آسیبهای سلولها وپوست انتخاب میشوند.

یکی از مهمترین دغدغه های افرادی که قصد استفاده از لیزر را دارند نوع دستگاه می‌باشد. امروزه یکی از دستگاههای محبوب لیزر جهت رفع مو‌های زائد دستگاه لیزر دایود می‌باشد. این دستگاه به دلیل دارا بودن ویژگیهای منحصر به فرد خود نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است.

یکی از مهمترین نگرانیهای افراد در مورد استفاده از لیزر جهت از بین بردن موهای زائد بی خطر بودن آن است. دستگاه لیزر دایود با طول موج ۸۱۰ نانومتر به دلیل استاندارد بودن این طول موج هیچگونه آسیبی به پوست وارد نمیکند وکاملا بی خطر است.

این دستگاه به دلیل دارا بودن چندین موج و طول موجی که از پرکاربردترین و بهترین دستگاه لیزر برای پزشکان به شمار می‌آید زیرا با توجه به این ویژگی بیماران با انواع مو می‌تواند به نتیجه دلخواه خود از درمان برسند. یکی دیگر ازدغدغه های افرادی که لیزر را برای از بین بردن موهای زائد خود انتخاب می‌نمایند درد هنگام لیزراست.

دستگاه لیزر دایود به دلیل دارا بودن سیستم خنک کننده پیشرفته ی ICE در طول مدت درمان ولیزرپوست را خنک نگه میدارد و مانع احساس درد می‌شود.  نوکیاقوت کبود این تکنولوژی احساس درد وسوختگی را به حداقل می‌رساند وبیماران بدون ترس از درد و به راحتی می‌توانند درمان و لیزر موهای زائد را تجربه کنند.

موضوع دیگری که می‌تواند شما را برای استفاده از این دستگاه مصمم کند این است که بدانید دستگاه لیزر دایود توسط متخصصان و محققان دنیا مورد  بررسی و تست قرار گرفته است و در مقایسه با دستگاههای دیگر از جمله دستگاه لیزر الکسانداریت عملکرد بهتری داشته است.

قدرت جذب لیزر الکساندرایت در ملانین موها بیشتر است در حالی که همین شاخص در لیزرهای الکس دایود کمتر بوده در عوض طول موج ها به عمق بیشتری نفوذ خواهند کرد.

و قیمت لیزر الکس دایود از قیمت دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا ۲۰۲۱ ارزانتر است.

سوال دیگری که برای افراد در مورد استفاده از لیزر پیش می‌آید تعداد جلسات مورد نیاز برای حذف دائمی موهای زائد می‌باشد که در ادامه به توضیح جامعی راجع به این سوال میپردازیم.

دستگاه لیزر دایود

تعداد جلسات مورد نیاز برای حذف دائمی موهای زائد

به طورکلی تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر بین ۶ تا ۱۰ جلسه می‌باشد که این مورد به عوامل دیگری بستگی دارد از جمله جنسیت، سن، ضخامت موها، سیکل رشد موها، فواصل بین جلسات لیزر، نواحی لیزر،رنگ موی زائد، رنگ پوست ناحیه مورد نظر و سطح هورمونها. بهتر است قبل از لیزر با پزشک مشورت کنید و جواب دقیقتری راجع به این موضوع دریافت نمایید.

بعد از گذراندن جلسات لیزر خود ۸۰ تا ۹۰ درصد موهای زائد شما برای همیشه از بین می‌روند و مابقی موها با ادامه دادن لیزر و شارژ لیزر کمرنگتر می‌شود و ضخامتشان نیز کاهش میابد. پس از اتمام جلسات اولیه لیزرخود شما هرشش ماه یکبار نیاز به شارژ لیزر خود دارید.

و اما مزایای دستگاه لیزر دایود در رابطه با جلسات لیزر چه می‌باشد؟

در هر انتشار پرتو نور دستگاه لیزر دایود ،بیش از صد موی زائد مورد هدف قرار می‌گیرند و

از آنجایی‌که دستگاه لیزر دایود ،هر بار تعداد زیادی از فولیکول‌های مو را مورد هدف قرار می‌دهد،تعداد جلسات مورد نیاز برای تکمیل درمانتان حدود زیادی کاهش می‌یابد.

همه نیازهای شما برای ازبین بردن موهای زائد خود به طور دائمی با این دستگاه برآورده میشود و تنها نیاز است مراقبتهایی را پس از لیزر انجام دهید:

بهتر است تا ۱۲ ساعت پس از لیزر از ورزش خود داری نمایید

تا ۱۲ ساعت پس از لیزر از حمام رفتن، استخر و تماس با آب خودداری نمایید

درطول درمان از برنزه کردن خود خودداری نمایید.

دستگاه لیزر دایود