بهترین دستگاه لیزر

فهرست مطالب

دستگاه لیزر چیست ؟

معمولا کسی از موهای زائد خوشش نمی آید و همواره مردم در تلاش بوده اند که با روش های مختلف مانند (تیغ، موبر، اپلاسیون، دستگاه اپلیدی، مومک و …) به رفع آنها بپردازند در سال های اخیر از لیزر برای رفع دائمی موهای زائد استفاده می شود که هم در زمان صرفه جویی کرده هم از درد کمتری برخوردار می باشد و حتی در مواردی هیچ دردی ندارد.  همچنین سبب رفع موهای زیر پوستی  و جوش ها می باشد.

دستگاه های متفاوتی برای لیزر پوست وجود دارند که کارایی متفاوت دارند و هر کدام از آنها با طول موج های متفاوت برای یک رنگ و جنس پوست مناسب هستند.

بهتر است قبلا از اینکه اقدام به لیزر کنید اطلاعات لازم را در مورد بهترین دستگاه لیزر ومراکز معتبر لیزر و همچنین نوع پوست خود جمع آوری کنید سپس اقدام به لیزر موهای زائد خود بفرمایید.

 

بهترین لیزر

بهترین لیزر

اطلاعات کافی شما در مورد بهترین دستگاه لیزر و مراکز لیزر و نوع پوست خود سبب جلوگیری از سو استفاده سودجویان شده و شما را از کیفیت دستگاه و سازگاری آن با پوست خود مطمئن خواهد کرد.

در این مقاله نیز قصد داریم در مورد بهترین دستگاه لیزر اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم تا هرگز فریب افراد سودجو را نخورده و هم از پوست و بدن خود حفاظت کنید و هم پول خود را دور نریزید.

عملکرد لیزر موهای زائد به چه صورت می باشد؟

اشعه لیزر هر گونه سیاهی درون فولیکول مو را با حرارت از بین برده و نابود میکند. با تکرار این روند نه تنها موهای زائد درون فولیکول بلکه خود فولیکول نیز آسیب دیده و از بین می رود و دیگر موها رشد نخواهند کرد.

موهای بدن دارای روند استراحت و رشد هستند و وقتی در زمان استراحت خود باشند رشد نخواهند کرد و اشعه لیزر روی آنها تاثیری نخواهد داشت تعداد جلسات بالای لیزر نیز به همین دلیل است که تمامی موها خارج از دوره استراحت خود تحت این اشعه قرار گرفته و به صورت کل نابود شوند.

با تکرار این روند در طول ماه ها و سالها می توان کاری کرد که فولیکول مو ها به طور کامل نابود شده و دیگر هرگز رشد نکنند.

در واقع اشعه لیزر روی ملانین های ریشه مو تاثیر گذاشته و بعد از گذشت مقدار کمی زمان و تمرکز اشعه بر برای آن ناحیه و ریشه آن روی آن تاثیر گذاشته و در آخر سبب نابودی ریشه های مو می شود.

بهترین دستگاه لیزر برای افراد دارای موهای زخیم و پوست نازک و روشن استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد می باشد که در ادامه بیشتر در مورد آن توضیح خواهیم داد.

تعداد تکرار جلسات لیزر برای هر فرد متفاوت با دیگری می باشد و در آن رنگ ، نوع پوست ، نژاد افراد ، همچنین ضخامت مو ، مصرف دارو و وضعیت هرمونی  نیز دخیل می باشد.

هدف لیزر کردن موهای زائد کم و نازک شدن انها و همچنین کرکی شدن مو ها می باشد. اما دیده شده لیزر کردن سبب تغییر رنگ پوست نیز می شود.

لیزر کردن موهای زائد زیر بغل، پاها، سینه، بیکینی یکی از روش های آسان و بی درد برای رفع موهای زائد می باشد که شما را از شر موهای زائد رها می کند.

 

دستگاه لیزر موهای زائد

دستگاه لیزر موهای زائد

بهترین دستگاه لیزر در تهران

دو مدل دستگاه لیزر جهت از بین بردن موهای زائد وجود دارد:

•دستگاه های لیزر  الکساندرایت.

• دستگاه های لیزر دایود.

دستگاه های لیزر دایود که با طول موج ۷۵۰ نانومتری کار میکند جهت از بین بردن مو های زائد در پوستهای روشن کاربرد دارد، درحالیکه دستگاه های لیزر برپایه الکساندرایت می توانند پوستهای تیره را هم مورد پوشش قرار دهند.

هدف از طراحی و تولید و عرضه لیزرهای الکساندرایت، اشخاص سبزه ای بودند  بودند که  موهای ضخیمی داشتند. در واقع مراکز سازنده لیزر موهای زائد بعد از اینکه متوجه شدند بازار لیزر های دایود در اروپا اشباع شده است. تصمیم گرفتند به تولید دستگاه های لیزر برای بازارهای خاورمیانه و امریکای جنوبی و استرالیا بپردازند.

محلی که از پوست تیره تر و موهای ضخیم تری نسبت به افراد اروپایی برخوردار بودند.

اینجا بود که بعد از پژوهش های فراوانی که داشتند توانستند به نسل جدید دستگاه های لیزر یعنی یعنی لیزرهای الکساندرایت دست پیدا کنند . با توجه به مد شدن پوست های برنزه ، بسیاری از مراکز لیزر دنیا اقدام به خرید و استفاده از لیزرهای الکساندرایت برای لیزر پوست سبزه و تیره کرده اند. میتوان ادعا کرد که  تکنولوژی الکساندرایت از بهترین تکنولوژی لیزرها جهت رفع موهای زائد در کشور ما می باشد.

دستگاه لیزر الکساندرایت Motus AY

در انتهای سال ۲۰۱۹ شرکت معتبر DEKA که از بزرگترین شرکت های تولیدکننده دستگاههای لیزر در اروپا بود از یکی از ابتکارات جدیدش که  تکنولوژی لیزر موهای زائد بود  رونمایی کرد و نام ان را  Motus AY گذاشت . دستگاه لیزری که از قابلیت های منحصر به فرد و بسیار خوبی برخوردار بود اما از قیمت بسیار بالایی برخوردار بود و به دلیل تحریمات و مشکلات کشور نمیتوان ان را به راحتی به ایران وارد کرد و متاسفانه در کشور ما چندان شناخته نشد.

شما با جستجو در سایت های خارجی و یوتیوب می توانید از گسترش و همه گیری این دستگاه در مراکز بزرگ لیزر و کلینیک های زیبایی در اروپا و امریکا و همچنین نظرات مراجعین مطلع شوید، اما به دلیل پایدار نبود شرایط ارزی کشور و همینطور تحریم ها امکان واردات این دستگاه نبود.

 

دستگاه لیزر

دستگاه لیزر

 

لیزری بسیار کاربری و عالی می باشد که برای رفع کردن موهای زائد چندین برابر دیگر دستگاه ها و دیگر روش ها موثر می باشد، همچنین دارای سیستم خنک کننده می بشد که هیچ درد، قرمزی و سوزشی روی پوست ایجاد نمی کند و سبب سوختگی پوست نمی شود و دچار آسیب نخواهد شد.  لیزر دستگاه Motus AY در واقع مدل بهینه شده و پیشرفته ی مدل دستگاه لیزر الکساندرایت Motus AX می باشد که در بعضی از مراکز معروف لیزر موی زائد ایران هم موجود می باشد.

 

مقایسه تفاوت های دستگاه لیزرMotus AY با دستگاه لیزرMotus AX

 

هنگامی که دستگاه لیزر Motus AX در شرکت دکا معرفی شد، در زمان خودش جنجالی در رفع موهای زائد به پا کرد و سبب شد اسمش تا مدت های طولانی بر روی زبان ها بیافتد و در نوع خود انقلابی به پا سازد در این زمینه. دستگاه لیزر Motus AX در هنگام استفاده بدون درد بوده که امکان رفع موهای زائد در همه رنگها و جنس های  پوستی را داشت.

اما این کمپانی عالی که تمایل داشت در تمام زمینه ها پیشرو باشد کارش در همین نقطه متوقف نشد و در سال ۲۰۱۹ بود که دستگاه لیزر Motus AY را بازار معرفی کرد. لیزری که در مقایسه با دستگاه لیزر قبلی  طول موج ۱۰۶۴ نانومتر (Nd:YAG) را اضافه کرده بود که سبب شد  نه تنها سبب از بین رفتن موهای زائد به شیوه موثرتر شد همینطور توانایی جوانسازی پوست و از بین بردن لک ها و  رفع موهای کرکی را هم داشت.

از ویژپی های بعضی از دستگاه های لیزر گفتیم حال میخواهیم بفهمیم چه چیزی سبب شده تا این دستگاه ها از دستگاه های برتر باشند و کدام شاخصه ها سب شده تا دستگاه های لیزر جزء بهترین دستگاه لیزر مو های زائد باشد.

 

شاخصه های بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

گفته شد که لیزر الکسانر  از بهترین دستگاه لیزر می باشد و دارای ویژگی های فوق العاده ای می باشد که در دیگر دستگاه ها استفاده نشده است در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد در مورد ویژگی های فوق العاده ی آن را که در هیچ دستگاه لیزر دیگری استفاده نشده است.

شاخصه های بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

شاخصه های بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

قدرت نفوذ بالا:
دستگاه لیزر الکساندر  از دستگاه های فوق العاده لیزر می باشد که برای رفع موهای زخیم زائد از ان استفاده می شود. قطعه ای به نام  هندپیس که به صورت اختصاصی در دستگاه لیزر الکساندر قرار دارد که به ان هندپیس Moveo نیز می گویند . این هندپیس را اکثرا می توان برای موهای ضخیم تر سیاه تر و عمیق تر استفاده کرد . با این هدپیس می توانید به راحتی از شر مو های زائد زخیم و عمیق خود راحت شوید.

 

بدون درد و سوختگی:
یکی از دلایلی که ممکن است شما را از لیزر موهای زائد خود باز دارد درد و سوختگی این دستگاه های لیزر می باشد که ممکن است دلتان نخواهد لیزر کنید.

درناک ودن و داشتن سوزش و التهاب پوست حقیقتی است که دستگاه های لیزر قدیمی داشتند و درد آن همانند سوزن فرو کردن در پوست بود. اشعه دستگاه های لیزر امکان دارد پوست شما را نیز بسوزاند به دلیل نگه داشتن اشعه روی پوست با هدف سوزاندن فولیکول پوست ممکن است پوست شما نیز بسوزد آسیب و ببیند و لک شود.

دستگاه لیزر الکساندر مدل Motus AY بهترین دستگاه لیزر می باشد که روی پوست ثابت نمی ماند و بسیار سریع و به صورت هدفمند فقط فولیکول مو را هدف قرار می دهد و نیازی نیست به صورت طولانی دستگاه را روی پوست قرار گرفته شود و سبب سوختگی شود. نگه نداشتن طولانی دستگاه روی پوست سبب شده انرژی اضافه دستگاه به پوست جذب نشده و سبب سوختگی پوست نشود.

یکی دیگر از مهمترین ویژگی های این دستگاه این می باشد که این دستگاه دارای یک سر خنک کننده می باشد که در هنگام لیزر سبب خنک شدن پوست می شود که باعث این شده که هنگام لیزر کردن با بهترین دستگاه لیزر هیچ درد و سوزشی احساس نکنید.

 

خرید بهترین دستگاه لیزر

 

هنگام خرید بهترین دستگاه لیزر، موارد زیر را در نظر بگیرید:

نوع دستگاه: دستگاه‌های لیزر مو معمولاً به دو دسته تقسیم می‌شوند: دستگاه‌های IPL (نور شدید نورانی) و دستگاه‌های لیزر دیود. هرکدام از این دسته‌ها ویژگی‌ها و عملکرد متفاوتی دارند. لیزرهای دیود به طور کلی برای تیراندازی موها در تمامی رنگ‌ها و نوع‌های پوست مناسب‌تر هستند.

توان خروجی: توان خروجی لیزر تعیین کننده قدرت و عملکرد دستگاه است. دستگاه‌های با توان بالاتر معمولاً به طور موثرتری موهای زائد را حذف می‌کنند. برخی از دستگاه‌ها قابلیت تنظیم توان را نیز دارند تا شما بتوانید میزان توان را براساس نوع و رنگ پوست خود تنظیم کنید.

سیستم سرد کننده: دستگاه‌های لیزر مو ممکن است باعث ایجاد حرارت بر روی پوست شوند. بهتر است دستگاهی را انتخاب کنید که دارای سیستم سرد کننده باشد تا در حین استفاده حرارت زیادی به پوست انتقال نشود و تحریک پوست کاهش یابد.

تنوع تنظیمات: دستگاه‌های لیزر مو با تنظیمات مختلفی عرضه می‌شوند که به شما امکان می‌دهد شدت لیزر را بر اساس مناطق مختلف بدن و نوع موهایتان تنظیم کنید. این ویژگی می‌تواند در نتیجه بهتر و موثرتر حذف موها کمک کند.

سلامت پوست: قبل از خرید دستگاه، مطمئن شوید که برای پوست شما مناسب است و هیچ عارضه یا تحریکی را به پوست نمی‌رساند. در صورتی که پوست حساس یا مشکلی مانند لکه‌های تیره دارید، بهتر است با یک پزشک متخصص یا تکنسین لیزر مشورت کنید.

قیمت و گارانتی: هزینه یک دستگاه لیزر مو ممکن است متغیر باشد. قیمت را با کیفیت و ویژگی‌های مورد نیاز خود تطبیق دهید. همچنین، اطمینان حاصل کنید که دستگاه دارای گارانتی قابل قبولی است تا در صورت بروز مشکلات بتوانید آن را تعمیر یا تعویض کنید.

 

خرید بهترین دستگاه لیزر

خرید بهترین دستگاه لیزر