تفاوت دستگاه لیزر تیتانیوم و پلاتینیوم

فهرست مطالب

تفاوت دستگاه لیزر تیتانیوم و پلاتینیوم : همانطور که می دانید شرکت هر ساله نسخه جدیدی از دستگاه لیزر موهای زائد خود را عرضه می کند. دو تا از جدیدترین مدل ها دستگاه لیزر تیتانیوم  و پلاتینیوم  هستند.هر دو دستگاه به ایران وارد می شوند تا کیلنیک های زیبایی به راحتی بتواندد آن را تهیه کنند.بسیاری از کلینیک ها یکی از این دو دستگاه را خریداری می کنند، بنابراین تصمیم گرفتیم تفاوت آنها را توضیح دهیم.در مقایسه دستگاه لیزر تیتانیوم با لیزر پلاتینیوم باید بگوییم که  تکنولوژی فنی و مکانیزم اثر جفت دستگاه یکسان است. اما تفاوت های قابل توجهی نیز وجود دارد که لیزر موهای زائد تیتانیوم  را بهتر می کند.

حتما می دانید که هر دو دستگاه لیزرهای سه طول موج دارند.هر دو دستگاه به طور همزمان هم طول موج الکس و هم دیود و N-Diag را منتشر می کنند تا بهترین نتیجه را داشته باشند. الکس یا ۷۵۵ نانومتر برای افرادی است که پوست تقریبا روشن تری دارند.دیود یا ۸۰۸ نانومتر مخصوص افرادی با پوستی گندومی است و برای ما ایرانی ها نتیجه عالی می دهد. در نهایت، طول موج ۱۰۶۴ یا N-Diag با نفوذپذیری عالی تر برای افرادی با طیف رنگ تیره استفاده می شود. در ادامه به بررسی تفاوت دستگاه لیزر تیتانیوم و پلاتینیوم می پردازیم.#تفاوت دستگاه لیزر تیتانیوم و پلاتینیوم

تفاوت دستگاه لیزر تیتانیوم و پلاتینیوماندازه نقطه یا اندازه پنجره نوری:

ابتدا باید بگوییم اندازه نقطه چقدر است؟

سر هندپیس پنجره ای است که روی آن شیشه قرار می گیرد و روی پوست قرار می گیرد تا پرتو لیزر وارد این مقطع شود.طبیعتاً هر چه اندازه لکه بزرگتر باشد، لیزر سریعتر و بهتر است.دستگاه لیزر نقطه ای پلاتینیوم  سایز کوچک تری دارد.اما از این سال به بعد، اندازه پنجره نوری لیزری آلما تغییر کرد و بزرگتر شد تا بهترین نتیجه را به دست آورد.سایز نقطه ای دستگاه لیزر تیتانیوم دو در دو می باشد که دو برابر مدل های قبلی می باشد.تیتانیوم دارای دو مدل هندپیس نیز می باشد که در این صورت هر دو هندپیس دارای اندازه نقطه ای و یک اندازه هستند.#تفاوت دستگاه لیزر تیتانیوم و پلاتینیوم

سیستم خنک کننده یا TEC:

حتما می دانید که سیستم خنک کننده باعث می شود دمای سر هندپیس به منفی ۲۰ درجه برسد.لایه برداری لایه سطحی پوست درد را از بین می برد.هرچه این سیستم قوی تر باشد، درد مشتری کمتر خواهد بود.اینجاست که لیزر تیتانیوم  وارد عمل می شود.زیرا تفاوت اساسی بین دستگاه لیزر تیتانیوم و لیزر پلاتینیوم در سیستم خنک کننده است .تیتانیوم حداقل دو برابر پلاتینیوم استحکام دارد، بنابراین تیتانیوم  محبوب ترین دستگاه لیزر در ایران است.#تفاوت دستگاه لیزر تیتانیوم و پلاتینیوم

تفاوت دستگاه لیزر تیتانیوم و پلاتینیومنرم افزار و اپراتور:

مطمئناً تیتانیوم از این نظر بالاتر و قوی تر از رقبا است.تفاوت دستگاه لیزر تیتانیوم و پلاتینیوم در نرم افزار دستگاه ها به اوج خود می رسد.

جایی که تیتانیوم تفاوت خود را با پلاتین چند برابر می کند.سه مدل لیزر در تیتانیوم وجود دارد که امکان تنظیم تمام پارامترها را فراهم می کند.

نمایش طیف رنگ و اندازه ناحیه مورد نظر و حتی انتخاب محل مورد نظر.حال تصور کنید که حتی می توانید استفاده از ماژول های دیود را تنظیم کنید.

 ظاهر دستگاه:

اگر دو دستگاه تیتانیوم و پلاتینیوم را با هم مقایسه کنید، می بینید که مزیت دیگر تیتانیوم ظاهر آن است.ظاهر فوق العاده شیک با LCD 15 اینچی ۴K دفتر شما را بسیار جذاب می کند.بدنه پلاستیکی دستگاه لیزر تیتانیوم را سبک می کند.طراحی عالی برای هندپیس، بنابراین به هیچ وجه شما را آزار نمی دهد.

توان خروجی دستگاه:

همانطور که احتمالا می دانید لیزر تیتانیوم  دارای ماژول های لیزری با توان خروجی ۱۲۰۰ وات می باشد.اما پلاتینیوم در نهایت می تواند تا ۸۰۰ وات داشته باشد.با توان ۱۲۰۰ وات می تواند موهای زائد را با هر عمق و طیف رنگی از بین ببرد.به همین دلیل است که سؤال لیزر تیتانیوم یا پلاتینیوم بهتر است تقریباً اشتباه است.زیرا این دو دستگاه به هیچ وجه قابل مقایسه با یکدیگر نیستند.#تفاوت دستگاه لیزر تیتانیوم و پلاتینیوم

و لیزر تیتانیوم  بهترین دستگاه لیزر موهای زائد است. با توجه به نکاتی که در بالا ذکر شد، می توان نتیجه گرفت که هم از نظر کیفیت و هم از نظر نتیجه، تیتانیوم قوی ترین و محبوب ترین دستگاه در ایران است.

البته تفاوت لیزر تیتانیومی با لیزر پلاتینیوم بسیار بیشتر است.اما همانطور که گفته شد، شناخت و مقایسه این دو دستگاه کافی است.

پس اگر بخواهیم در یک جمله بگوییم: اگر به دنبال خرید دستگاه لیزر موهای زائد هستید، احتمالا تیتانیوم می تواند تمام نیازهای شما را برطرف کند.

تفاوت دستگاه لیزر تیتانیوم و پلاتینیوم