در این مقاله قصد توضیح راجب انواع دستگاه های لیزر و همچنین قیمت دستگاه لیزر الکساندرایت را داریم و در ادامه به برسییک نوع بسیار معروف و پر طرفدار آن میپردازیم.

از بین بردن مو های زائد از دغدغه های بسیاری از افراد میباشد و این موضوع فقط به خانم ها ختم نمیشود. موهای زائد ممکن است باعث خجالت و کاهش اعتماد به نفس در افراد شود و امکان پوشیدن انواع مختلفی از لباس هارا از افراد سلب نماید. از جهت دیگر امروزه روش های قدیمی کارآمد نمیباشند و به دلیل دردناک بودن یا آسیب به پوست و موقتی بودنشان مورد استقبال قرار نمیگیرند.

همه این دلایل باعث شد تا افراد به دنبال روش های بهتری باشند و در نهایت دستگاه های لیزر اختراع شد.

عوامل مؤثر بر قیمت دستگاه لیزر الکساندرایت

فهرست مطالب

لیزر موهای زائد از بهترین روش های حال حاضر میباشد.در ادامه به توضیح مختصری راجب روش لیزر کردن مو های زائد و عملکرد آن میپردازیم.

این روش به صورت کاملا غیر تهاجمی تنها به فولیکول مو آسیب میرساند و جای هیچ نگرانی از بابت آسیب به پوست مشکلات سوزش ،خارش و جوش را ندارد.

متاسفانه یک سری از افراد به دلیل آگاهی نداشتن کامل راجب روش از بین بردن مو های زائد با لیزر به شایعات استفاده از لیزر توجه میکنند و از لیزر رو بر میگردانند.

عوامل مؤثر بر قیمت دستگاه لیزر الکساندرایت

شایعات اشتباه استفاده از روش لیزر برای از بین بردن مو های زائد:

نازایی به دلیل لیزر قسمت شکم و پهلو:

این مورد از جمله نادرست ترین باور ها راجب از بین بردن مو های زائد با روش لیزر میباشد

چرا که عمق نفوذ اشعه لیزر تنها فولیکول مو ها میباشد و اشعه حتی به حدی در پوست نفوذ نمیکند که به لایه دوم پوست برسد پس قطعا به ارگان های دخل بدن مانند تخمدان ها نفوذ نخواهد کرد و آسیبی نمیرساند.

مورد دوم خطر لیزر برای غدد لنفاوی در قسمت

لیزر ناحیه زیر بغل:

این مورد هم کاملا نا درست میباشد و هیچگونه آسیبی به غدد لنفاوی وارد نمیشود.

سرطان یکی دیگر از شایعات و باور های نادرست راجب لیزر مو های زائد میباشد:

پرتو هایی که موجب خطر سرطان در بدن میباشند پرتو های x و اشعه گاما هستند که از خطرناک ترین پرتوها برای بدن انسان شناخته شده اند. و در صورتی که پرتو هاییونیزه کننده از بدن عبور کنند میتوانند آسیب مستقیم به DNA وارد کنند و باعث انواع سرطان ها شوند. اما همانطور که توضیح داده این پرتو ها اشعه های حاصل از لیزر تنها تا فولیکول های مو ها عمق دارند و امکان ایجاد سرطان به هیچ عنوان وجود ندارد.

پس هر گونه شایعه ای مبتنی بر سرطان زا بودن استفاده از لیزر ها کاملا بی پایه و اساس است یا اگر بیماری بعد از استفاده از لیزر به بیماری سرطان دچار شده است دلیل این بیماری به لیزر کردن مو های زائد مربوط نمی شود.

در ادامه به بررسی انواع دستگاه های لیزر میپردازیم:

انواع دستگاه های لیزر:

سیستم لیزر ND_YAG

دستگاه لیزر ICE PLATINA PLUS

دستگاه لیزر دایود  الکس آلما سوپرانو

لیزر ایلایت

دستگاه لیزر IPL

دستگاه لیزر روبی

دستگاه لیزر سوپرنوا

دستگاه لیزر الکساندرایت

در ادامه قصد توضیح دستگاه لیزر الکساندرایت را داریم:

دستگاه لیزر الکساندرایت یکی از پر طرفدار ترین دستگاه های لیزر حال حاضر میباشد.

عملکرد لیزر الکس به اینگونه است که طول موج نور با انرژی بالا به ناحیه هدف تابانده می شود و حرارت ایجاد می کند. در نتیجه لیزر الکس با فرآیند فوتوترمولیز کار می کند. فوتوترمولیز به این معناست که با استفاده از یک اشعه نوری منطقه خاصی را حرارت دهیم. این لیزر تنها ناحیه فولیکول موها را هدف می گیرد و به بافت پوست آسیبی نمی رساند و برای انواع تیپ پوستی مورد استفاده قرار میگیرد.

پالس های نوری فولیکول موها را هدف قرار می دهند و پس از اینکه فولیکول ها از ریشه بیرون می آیند به مرور زمان رشد آنها کاهش مییابد.از مزایای استفاده از لیزر الکساندرایت می توان به میزان نفوذ مناسب لیزر به پوست اشاره کرد.

از ویژگی های منحصر بفرد لیزر الکساندریت قدرت بالا و از بین بردن موثر موهای زائد در کمترین جلسات درمانی است.

و این دستگاه لیزر تنها لیزری میباشد که برای درمان پر موییی سندرم امبراس مورد استفاده قرار میگیرد.

در ادامه به معرفی انواع مختلف دستگاه لیزر الکساندرایت میپردازیم:

لیزر الکساندرایت دکا (Deka Alexandrite Laser)

لیزر الکساندرایت موتوس(Motus alexandrite Laser)

لیزر الکساندرایت لوترونیک(Lutronic alexandrite laser)

لیزر الکساندرایت بایوس(Bios alexandrite laser)

لیزر الکساندرایت کندلا  ( Candela Alexandrite Laser)

لیزر الکساندرایت اپیکیر(Epicare alexandrite laser)

لیزر الکساندرایت آپوچی(Apogee alexandrite laser)

حالا که با انواع دستگاههای لیزر آشنا شدید ،در ادامه به عوامل مؤثر بر قیمت دستگاه لیزر الکساندرایت میپردازیم.

 دستگاه لیزر الکساندرایت

قیمت دستگاه لیزر الکساندرایت

همانطور که توضیح داده شد دستگاه های الکساندرایت از تکنولوژی روز دنیا میباشد و دارای انواع متفاوتی میباشد قیمت دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا ۲۰۲۱ در بازار ایران بسیار متفاوت است و شرکت ها و کمپانی های بسیاری وجود دارد که اقدام به واردات و فروش این نوع از دستگاه ها می نمایند. و اگر قصد خرید این دستگاه را دارید میتوانید از شرکت هایی که این دستگاه را موجود دارند استعلام بگیرید و با خیال راحت از سلامت این دستگاه و عملکر آن خرید نمایید.

و در اخر توصیه ما به افرادی که قصد استفاده از روش لیزر را جهت از بین بردن مو های زائد دارند این است که توسط کارشناسان و متخصصان و پزشکان مورد مشاوره قرار بگیرند و با توجه به نوع پوست و موهای بدن خود بهترین دستگاه را انتخاب نمایند.

در پایان امیدواریم که مطالب ارائه شده درباره قیمت دستگاه لیزر الکساندرایت برای شما عزیزان مفید بوده باشد.

عوامل مؤثر بر قیمت دستگاه لیزر الکساندرایت